Sunday, February 22, 2026
Latest:
ត្រពាំងកកោះ ជាដីបុរាណដ្ឋាន ស្ថិតក្នុងភូមិកន្រ្ទង់ ឃុំសារង្គ ស្រុកស្វាយចេក ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ដែលមានទំហំ ២៤៦០ ម៉ែត្រការ៉េ និងមានក្បាលដីលេខ ៦២៣ ត្រូវបានចុះបញ្ជីជាដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ
ព័ត៌មាន​ជាតិ
ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ បានចុះពិនិត្យការដ្ឋាន និងវឌ្ឍនភាពនៃការសាងសង់ផ្ទះ និងការចាក់ដីក្នុងបុរី ឡេង ណាវ៉ាត្រា គម្រោងផ្លូវជាតិលេខ៦អា និងគម្រោងជ្រែមួយរយ
ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ ក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម និងរដ្ឋបាលខេត្តស្វាយរៀង បានឯកភាព និងសម្រេចយកនីតិវិធីសុរិយោដី ដើម្បីចុះបញ្ជីដីបង្ហើយ និងដោះស្រាយបញ្ចប់វិវាទលើទីតាំងដីរដ្ឋនិងដីឯកជន ពាក់ព័ន្ធទីតាំងដីអាងទឹកនិងព្រែក ឈានទៅបង្កើតបរិយាកាសគ្មានវិវាទ ក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តស្វាយរៀង
ក្រសួង​រៀប​ចំ​ដែនដី​​និងសំណង់​​ បានរៀបចំពិធីបើកវគ្គបណ្តុះបណ្តាលស្តីពីការប្រើប្រាស់សេវាសាធារណៈអនឡាញរបស់ក្រសួង
ត្រពាំងកកោះ ជាដីបុរាណដ្ឋាន ស្ថិតក្នុងភូមិកន្រ្ទង់ ឃុំសារង្គ ស្រុកស្វាយចេក ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ដែលមានទំហំ ២៤៦០ ម៉ែត្រការ៉េ និងមានក្បាលដីលេខ ៦២៣ ត្រូវបានចុះបញ្ជីជាដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ។ ———————————— គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា ត្រពាំងកកោះ ត្រូវបានចុះបញ្ជីតាមបច្ចេកទេសសុរិយោដី និងច្បាប់ភូមិបាល ដោយក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់
Read More
ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ បានចុះពិនិត្យការដ្ឋាន និងវឌ្ឍនភាពនៃការសាងសង់ផ្ទះ និងការចាក់ដីក្នុងបុរី ឡេង ណាវ៉ាត្រា គម្រោងផ្លូវជាតិលេខ៦អា និងគម្រោងជ្រែមួយរយ ៨៧ ———————————— #ការបង្កើតនូវបរិយាកាសគ្មានវិវាទ #ការរៀបចំហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ #ផែនការកែលម្អទីក្រុងនិងទីប្រជុំជន #បញ្ចប់វិវាទដីធ្លី #សេវាគាប់ចិត្ត #គណៈកម្មការសុរិយោដី #អាជ្ញាធរជាតិដោះស្រាយទំនាស់ដីធ្លី #កអក
ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ ក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម និងរដ្ឋបាលខេត្តស្វាយរៀង បានឯកភាព និងសម្រេចយកនីតិវិធីសុរិយោដី ដើម្បីចុះបញ្ជីដីបង្ហើយ និងដោះស្រាយបញ្ចប់វិវាទលើទីតាំងដីរដ្ឋនិងដីឯកជន ពាក់ព័ន្ធទីតាំងដីអាងទឹកនិងព្រែក ឈានទៅបង្កើតបរិយាកាសគ្មានវិវាទ ក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តស្វាយរៀង ——————————- ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ ក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម និងរដ្ឋបាលខេត្តស្វាយរៀង
ក្រសួង​រៀប​ចំ​ដែនដី​​និងសំណង់​​ បានរៀបចំពិធីបើកវគ្គបណ្តុះបណ្តាលស្តីពីការប្រើប្រាស់សេវាសាធារណៈអនឡាញរបស់ក្រសួង នាថ្ងៃ​ទី​១០ ខែ​កុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៦ ក្រសួង​រៀប​ចំ​ដែនដី​​និងសំណង់​​ បានរៀបចំពិធីបើកវគ្គបណ្តុះបណ្តាលស្តីពីការប្រើប្រាស់សេវាសាធារណៈអនឡាញរបស់ក្រសួង ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមពីប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលសមាគមមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុកម្ពុជា ថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្រ្តីឥណទាននៃគ្រឹះស្ថានធនាគារនិងមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជា នៅទីស្តីការក្រសួង។ #សេវាសុរិយោដី #សេវាសំណង់ #សេវាសាធារណៈតាមប្រព័ន្ធឌីជីថល #វិស័យឯកជន #គ្រឹះស្ថានហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជា #បរិវត្តកម្មឌីជីថល #សេវាគាប់ចិត្ត #បរិយាកាសគ្មានវិវាទ #រដ្ឋាភិបាលឌីជីថល
ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ សូមជម្រាបជូន សាធារណជន មេត្តាជ្រាបថា ក្រោយពីទទួលបានព័ត៌មានពីភាពមិនប្រក្រតី នៃការចេញបណ្ណកម្មសិទ្ធិទុតិយតាលើ វិញ្ញាបនបត្រសម្គាល់ម្ចាស់អចលនវត្ថុលេខ ០៤០៨០៤១០-០៨៨០ មក នៅថ្ងៃទី៦ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ ក្រុមការងារក្រសួង និងរដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បានដំណើរការ ពិនិត្យដោះស្រាយបញ្ហានេះ ដោយបានអញ្ជើញភាគីពាក់ព័ន្ធមកបំភ្លឺ
ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ សូមជម្រាបជូន សាធារណជន មេត្តាជ្រាបថា ក្រោយពីទទួលបានព័ត៌មានពីភាពមិនប្រក្រតី នៃការចេញបណ្ណកម្មសិទ្ធិទុតិយតាលើ វិញ្ញាបនបត្រសម្គាល់ម្ចាស់អចលនវត្ថុលេខ ០៤០៨០៤១០-០៨៨០ មក នៅថ្ងៃទី៦ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ ក្រុមការងារក្រសួង និងរដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បានដំណើរការ ពិនិត្យដោះស្រាយបញ្ហានេះ ដោយបានអញ្ជើញភាគីពាក់ព័ន្ធមកបំភ្លឺ។ ————————————
វិញ្ញាបនបត្រសម្គាល់ម្ចាស់អចលនវត្ថុ ចំនួន ៤,២៩១ប័ណ្ណ ត្រូវ​បានប្រគលជូនប្រជាពលរដ្ឋក្នុង ៦ភូមិ រួមមាន ភូមិព្រែកតាបែន ឈើទាល ស្លា ស្វាយរមៀត កណ្ដាល និងស្វាយដំណាក់ ឃុំស្វាយរមៀត ស្រុកខ្សាច់កណ្ដាល ខេត្តកណ្ដាល
វិញ្ញាបនបត្រសម្គាល់ម្ចាស់អចលនវត្ថុ ចំនួន ៤,២៩១ប័ណ្ណ ត្រូវ​បានប្រគលជូនប្រជាពលរដ្ឋក្នុង ៦ភូមិ រួមមាន ភូមិព្រែកតាបែន ឈើទាល ស្លា ស្វាយរមៀត កណ្ដាល និងស្វាយដំណាក់ ឃុំស្វាយរមៀត ស្រុកខ្សាច់កណ្ដាល ខេត្តកណ្ដាល ————————- នាថ្ងៃ​ទី​២៨ ខែមករា​មករា ឆ្នាំ​២០២៦ មន្ទីរ
អគ្គនាយកដ្ឋានសំណង់ មន្ទីរពិសោធន៍ជាតិសំណង់ និងក្រុមប្រឹក្សាជាតិបទប្បញ្ញត្តិបច្ចេកទេសសំណង់ របស់ក្រសួងរៀបចំដែនដី​ នគរូបនីយកម្ម​និងសំណង់​បន្តតាក់តែងនូវលិខិតបទដ្ឋានគតិយុត្តដែលចាំបាច់សម្រាប់ពង្រឹងវិស័យសំណង់លើគុណភាព សុវត្ថិភាព និងសោភ័ណភាព
អគ្គនាយកដ្ឋានសំណង់ មន្ទីរពិសោធន៍ជាតិសំណង់ និងក្រុមប្រឹក្សាជាតិបទប្បញ្ញត្តិបច្ចេកទេសសំណង់ របស់ក្រសួងរៀបចំដែនដី​ នគរូបនីយកម្ម​និងសំណង់​បន្តតាក់តែងនូវលិខិតបទដ្ឋានគតិយុត្តដែលចាំបាច់សម្រាប់ពង្រឹងវិស័យសំណង់លើគុណភាព សុវត្ថិភាព និងសោភ័ណភាព។ —————————— កិច្ចប្រជុំពិនិត្យនិងពិភាក្សាលើសេចក្ដីព្រាងគោលការណ៍ណែនាំបច្ចេកទេស​ នាថ្ងៃ​ទី​២៧ ខែ​មករា ឆ្នាំ​២០២៦នេះ អគ្គនាយកដ្ឋានសំណង់ មន្ទីរពិសោធន៍ជាតិសំណង់ និងក្រុមប្រឹក្សាជាតិបទប្បញ្ញត្តិបច្ចេកទេសសំណង់ របស់ក្រសួងរៀបចំដែនដី​ នគរូបនីយកម្ម​និងសំណង់​បន្តតាក់តែងនូវលិខិតបទដ្ឋានគតិយុត្តដែលចាំបាច់សម្រាប់ពង្រឹងវិស័យសំណង់លើគុណភាព សុវត្ថិភាព និងសោភ័ណភាព។ អគ្គនាយកដ្ឋានសំណង់
ផ្នែក​ព័ត៌មាននិងផ្សព្វផ្សាយ របស់កម្មវិធីអាជីវកម្មចល័តនិងកម្មករសំណង់ នៃសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជារាជធានីភ្នំពេញ បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំបូកសរុបការងារ សម្រាប់ឆ្នាំ២០២៥ និងលើកទិសដៅបន្តឆ្នាំ២០២៦
ផ្នែក​ព័ត៌មាននិងផ្សព្វផ្សាយ របស់កម្មវិធីអាជីវកម្មចល័តនិងកម្មករសំណង់ នៃសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជារាជធានីភ្នំពេញ បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំបូកសរុបការងារ សម្រាប់ឆ្នាំ២០២៥ និងលើកទិសដៅបន្តឆ្នាំ២០២៦ ___ នារសៀលថ្ងៃទី២៥ ​ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥  ផ្នែកព័ត៌មាន និងផ្សព្វផ្សាយ នៃកម្មវិធីអាជីវកម្មចល័ត និងកម្មករសំណង់ បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំបូកសរុបការងារ ក្នុងឆ្នាំ២០២៥ និងទិសដៅបន្តឆ្នាំ២០២៦  ដែលដឹកនាំដោយ លោក គឹម
ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ (ដ.ន.ស.) សូមជម្រាបជូនលោក លោកស្រី ដែលជា អតិថិជនរបស់ បុរី នាគរាជសិទ្ធី មានទីតាំងស្ថិតនៅ ភូមិទួលពន្សាំង​ សង្កាត់ពន្សាំង ខណ្ឌព្រែកព្នៅ រាជធានីភ្នំពេញ
ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ (ដ.ន.ស.) សូមជម្រាបជូនលោក លោកស្រី ដែលជា អតិថិជនរបស់ បុរី នាគរាជសិទ្ធី មានទីតាំងស្ថិតនៅ ភូមិទួលពន្សាំង​ សង្កាត់ពន្សាំង ខណ្ឌព្រែកព្នៅ រាជធានីភ្នំពេញ ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ (ដ.ន.ស.) សូមជម្រាបជូនលោក
កសិកម្ម
ក្រុមការងារលេខាធិការដ្ឋានចុះជួយមូលដ្ឋានព្រះសីហនុ កំពត កែប និងថ្នាក់ដឹកនាំក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខារប្រមាញ់ និងនេសាទ បានជួបបងប្អូនប្រជាជនដាំដូង ម្រេច បន្លែចម្រុះ និងចិញ្ចឹមសត្វ នៅស្រុកអង្គរជ័យ និងកំពង់ត្រាច
ក្រុមការងារលេខាធិការដ្ឋានចុះជួយមូលដ្ឋានព្រះសីហនុ កំពត កែប និងថ្នាក់ដឹកនាំក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខារប្រមាញ់ និងនេសាទ បានជួបបងប្អូនប្រជាជនដាំដូង ម្រេច បន្លែចម្រុះ និងចិញ្ចឹមសត្វ នៅស្រុកអង្គរជ័យ និងកំពង់ត្រាច នាថ្ងៃ​ទី១៧ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ ក្រុមការងារលេខាធិការដ្ឋានចុះជួយមូលដ្ឋានព្រះសីហនុ កំពត កែប និងថ្នាក់ដឹកនាំក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខារប្រមាញ់